جشنواره

زمان برگزاری جشنواره متعاقبا اعلام می گردد
اهداف جشنواره
اهداف اصلی جشنواره

جشنواره فیلم آموزشی با هدف گردآوری و ارائه فیلم‌های آموزشی از سراسر کشور در راستای گسترش عدالت آموزشی در بخش تدریس و تحصیل مدرسین و فرزندان میهن عزیزمان برگزار می‌شود. مبنای اصلی برگزاری جشنواره بر بالا بردن سطح کیفی فیلم‌های آموزشی، ایجاد فرصت و انگیزه برای مدرسین، خلاقیت و نوآوری در تولید، همگون‌سازی آموزش در سراسر کشور، کشف استعدادهای ارزشمند که به عنوان گنج‌های ملی محسوب می‌شوند، بهره‌گیری از توانایی‌های بالقوه اساتید سطح کشور، ایجاد محیطی برای به‌روزرسانی پایه علمی و آموزشی مدرسین با شیوه‌های نوین بین المللی و تقدیر از فعالان آموزشی ایران زمین بنا شده است.

آیین نامه جشنواره
آیین نامه جشنواره
الف. مقررات عمومی
 1. برنامه‌ریزی و تعیین نوبت نمایش آثار پذیرفته شده به عهده دبیرخانه جشنواره است.
 2. نمایش فیلم‌ها مطابق با قوانین و ضوابط در بند «ب» خواهد بود.
 3. اطلاع‌رسانی، اخبار جشنواره، نتایج انتخاب و سایر موارد، صرفا از طریق مسوولان به وسیله کانال رسمی تلگرام، سایت یا SMS انحصاری دکتر آی کیو صورت می‌پذیرد.
 4. تفسیر مقررات، رفع ابهامات و اخذ تصمیم نهایی درخصوص موضوعات پیش‌بینی نشده به عهده دبیر جشنواره است.
 5. پس از تحویل فیلم به سایت جشنواره امکان خارج کردن آن وجود ندارد.
 6. نحوه تولید فیلم‌های کوتاه براساس نمونه‌های ارائه شده می‌باشد و صرفا از جهت علمی مورد داوری قرار می‌گیرد، اما لازم به ذکر است برای شرکت در جشنواره و مورد بازدید قرار گرفتن فیلم‌ها از نظر کیفی نیز باید دارای حداقل امکان ارائه از نظر سمعی و بصری باشد.
 7. پسوند مجاز ویدئو MP4 می‌باشد.
 8. حداکثر حجم مجاز فیلم‌های کوتاه 300 مگابایت می‌باشد.
 9. ارسال فرم فراخوان به جشنواره فقط به صورت الکترونیکی صورت می‌پذیرد. لذا شرکت‌کنندگان باید به سایت دکتر آی کیو مراجعه و فرم را پر نموده و کد رهگیری دریافت کنند.
 10. اگر تهیه‌کننده اثر سازمان یا نهاد دولتی و یا شرکت خصوصی است، مهر الکترونیکی شخصیت حقوقی الزامیست.
 11. تمامی ویدئوهای ارسالی پس از دریافت کد رهگیری از نظر حقوقی و معنوی متعلق به مجموعه خانه آموزش خواهد بود و پس از پذیرفتن مقررات آیین‌نامه ارائه آن در سایت دکتر آی کیو بلامانع است.
 12. برای شرکت در جشنواره بعد از مطالعه قوانین به بخش عضویت مراجعه و اطلاعات ثبت نام را تکمیل کنید.
ب. شرایط پذیرش آثار ارسالی

موضوع جشنواره، تدریس و آموزش محتوای علمی کتب درسی در قالب نمونه‌های ارائه شده توسط دبیرخانه جشنواره می‌باشد. محتوای مورد نظر در اولین جشنواره، حل مبحثی تست های کنکور سراسری 95 است.

ج. شرایط آثار قابل پذیرش ارسالی
 1. ویدئوی ارسالی باید حاوی حل کامل تست های بودجه بندی یک مبحث ( یک یا هر تعداد تست مرتبط با یک مبحث مشترک) باشد. به عنوان مثال در نمونه ها می بینید که مبحث معادله، شامل یک تست در کنکور سراسری بوده که با ارائه نکات در کمتر از 4 دقیقه بیان شده است.
 2. آثار ارسالی باید با شئونات اسلامی و قوانین ملی جمهوری اسلامی ایران منافاتی نداشته باشد.
 3. تاریخ تولید آثار ارسالی برای جشنواره طبق زمان‌بندی اعلام شده در سایت می‌باشد. در نتیجه در زمان‌های بعد از اعلام از پذیرش فیلم‌ها معذوریم.
 4. فیلم‌های مدرسین آقا و خانم از نظر پوشش در چهارچوب عرف و شأن جایگاه والای معلمی قابل پذیرش است.
 5. فیلم‌ها حتما باید به صورت تک‌نفره و طبق یکی از الگوهای ارائه شده در بخش فیلم های مورد تایید باشد و فیلمبرداری در کلاس با حضور دانش‌آموز مورد پذیرش نیست.
 6. معرفی مدرس ( نام، رشته مورد تدریس، شهر) در ویدئو، در صورتیکه کمتر از 15 ثانیه از کل زمان ویدئو را به خود اختصاص دهد، بلامانع است. (به عنوان مثال، تولید کننده اثر میتواند بیان کند، من علی سعیدی هستم، مدرس رشته شیمی در مقطع کنکور، در شهر کاشان)
 7. در صورت تمایل مدرس، اطلاعات ایشان اعم از نام، شهر و رشته مورد تدریس و شماره تماس، در سایت برای بازدید عموم قابل ارائه می باشد.
دبیرخانه جشنواره
دبیرخانه جشنواره
 1. دپارتمان هدایت تحصیلی، مشاوره و نظارت علمی خانه آموزش دبیرخانه جشنواره است.
 2. دبیرخانه جشنواره زیر نظر دبیر جشنواره کلیه امور اجرایی دبیرخانه را به انجام می‌رساند.
 3. دبیرخانه جشنواره موظف است کلیه اقدامات و هماهنگی‌های لازم را برای ارسال محتوا، جمع بندی و اعلام نتایج داوری، تهیه خبرنامه، جوایز، تندیس، تقدیرنامه‌ها، هماهنگی با نهادها و سازمان‌های ذیربط، دعوت میهمانان و مدعوین فراهم نماید.
 4. دبیر جشنواره از میان مدیران خانه آموزش با حکم ریاست جشنواره به مدت یک سال منصوب می‌شود. تمدید حکم بلامانع است.
توضیحات

خانه آموزش دارای مجوز به شماره 11709 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی میباشد که مسئولیت نظارت و تولید محتواهای مربوط به مجموعه دکتر آی کیو را بر عهده دارد.

وظایف دبیر جشنواره
 1. مدیریت و هدایت فرآیندهای جشنواره
 2. مدیریت برگزاری جشنواره
 3. پیشنهاد اعضای حقیقی کمیته‌های تخصصی در صورت نیاز
 4. ارجاع رزومه افراد یا مستندات واصله به جشنواره
نمونه فیلم‌های مورد تایید

به جمع مدرسین دکتر آی کیو بپیوندید

اطلاعات بیشتر